Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Boğa burcunun tabiatı topraktır. Toprak tabiatlı olan burçlar, diğer burçlara oranla değişime pek meyilli değildirler. Değişen şartlara ayak uydurmak konusunda çok başarılı olmazlar. Bu yüzden kurulu düzen insanlarıdırlar. Kendilerine bir hayat nizamı kurarlar ve bu düzenin değişmesi onların huzurunu bozar. Biraz ağır kanlıdırlar. Çoğunlukla da sessizliği tercih ederler.

Sükunet ve huzur, boğa burcunun özellikleri doğrultusunda en sevdiği şeylerdir. Kimsenin huzurunu bozacak şeyler yapmasına müsaade etmez. Nadiren saldırganlaşır ve buna neden olan şey, onun, o çok değer verdiği huzurunun bozulmak istenmesidir. Genelde çok kontrollüdürler ve ne zaman ne şekilde davranacaklarını iyi bilirler.

Boğa burcu olanların aşk yönü gelişmiştir. Bunu dışarıdan anlamak mümkün değildir. Çünkü boğa burçları, karşı cinsin peşinden koşmak yerine, onları peşlerinden koştururlar. Sosyal ilişkilere yaklaşımı diğerlerine göre farklılık gösterir. Boğalar arkadaşlarını ziyaret etmek yerine, onları ağırlamayı severler. Çünkü kendilerini en fazla, kendi evlerinde rahat hissederler.

Sağlık açısından oldukça sağlam bir bünye, boğa burcunun özellikleri arasındadır. Ama yine de, hastalıkları kolay atlatamazlar. bunun en önemli nedenleri, doktor tavsiyelerine yeterince uymamaları ve iyimser bir tutum takınmamalarıdır. Boğa burcu olanlar, oburluğa meyillidirler. Küçük yaşlardan itibaren yemelerine dikkat etmelidirler. Zaten boğaların rahatsızlıkları, yeme alışkanlıkları doğrultusunda gelişir.

Boğalar parayı önemli bir güç olarak bilirler. Yavaş yavaş ve sabırla birikim yaparlar. Parayı bulacaklarına olan inançları tamdır. Er ya da geç paranın kendilerine geleceğini düşünürler. Kendilerini güvende hissedebilmeleri için bir kenarda birikmiş paralarının olmasını isterler ve bunu da sağlarlar.

Boğalar, eğlenceyi ve kırlarda gezinmeyi çok severler. Çok sabit fikirlidirler. Onları fikirlerinden vaz geçirmek neredeyse imkansızdır. Bunu da asla kabullenmezler.