Boğa Burcunun Erkeğinin Özellikleri

Boğa burcunun erkekleri biraz ağır kanlı olurlar. Harekete geçme konusunda acele etmezler. Bunun sebebi temkinli ve dikkatli olmalarıdır. Boğa burcunun erkeği, sevgi dolu ve huzur veren bir erkek modelidir. Aşk ilişkilerine başlama konusunda da biraz yavaş kalırlar. Çünkü gerçekten aradığı kadının o, olup olmadığı konusunda tedbirli davranmak isterler. Bu biraz da, boğa burçlarının toprak tabiatlarından ileri gelen, sağlama basma eğiliminden kaynaklanır. Gerçek aşkı bulduğuna inanan boğa erkekleri, çok romantik olurlar. Aşkları için de yapamayacakları şey yoktur.

Gerçekçilik, boğa burcunun erkeğinin özellikleri arasındadır. Hayaller peşinde koşmazlar. İşlerini, eşlerini veya her hangi bir şeylerini riske atmazlar. Güven duygusunun eksikliği, onlara büyük bir huzursuzluğa sebep olur. Huzur ise onların temel gereksinimidir. Boğa burcunun erkeğinin ayakları her zaman yere sağlam basar. İyimserlik ve hayalcilik onlara göre değildir. Yarınlarını dikkat ve özenle planlarlar. Kazandıkları müddetçe, ileriye dönük bir yatırım ya da birikim mutlaka yaparlar.

İnat, boğa burcunun özellikleri arasında çok dikkat çeker. Yapmak istemedikleri şeyleri yapmalarını beklemek hayal olur. Bir şeye karar verdiklerinde, saplantı derecesinde o şeyi savunurlar. Onların bu sabit fikirlilikleri değişmez bir özelliktedir. Sabır da boğa burcunun özellikleri arasındadır. Bu özellikleri onların aşk ilişkilerinde bir denge unsurudur. Kendisine aşırı derecede bir aşkla bağlı kadınlar yerine, biraz daha kendilerini uğraştıran kadınlara ilgi duyarlar.

Para konusunda dengeli bir tarzları vardır. Ne cimri bir erkektir boğa, ne de müsrif. Aslında zenginliği isterler ama, zengin olamasalar da, kendilerini güvende hissettirecek bir birikim mutlaka yaparlar. Toprak tabiatlı oldukları için toprağı severler. Belki de bu yüzden toprağa yatırım yaparlar.

Doğa gezilerini, futbolu, balık tutmayı ve kamp kurmayı severler. Ağır, felsefi konuları sıkıcı bulurlar. Huzur onların yaşamsal gereksinimidir ve ne kadar huzurlu olurlarsa, o kadar mutlu olur ve mutlu ederler.